Ankara’daki Kuyumcuları Nerede Bulabilirim

Ülkemizin Başkenti olan Ankara’da her ne kadar İstanbul kadar kalabalık,ulaşım zorluğu olan bir şehir olmasa da yinede diğer şehirlere oranla oldukça kalabalık,yaşam şartları oldukça zor olan bir şehirdir. Küçük şehirlerde olduğu gibi yakında bulunan işletmelerin bireylerin ihtiyaçlarını gideremedikleri aşikardır. Bu yüzden genellikle ihtiyaçlar için bireyler işletmelerin bir arada bulunduğu şehir merkezlerine gitmektedirler. Genellikle Kızılay meydanında her türlü ihtiyaçların karşılanabileceği işletmelerin bulunduğu semt olarak bilinmektedir. 

Ankara’da da büyük alışveriş merkezleri bireylerin ihtiyaçlarını giderebilmek adına ön plandadır. Genellikle bireyler gerek trafiğin oldukça yoğun olması,gerekse ihtiyaçlarına cevap vermesi açısından oturdukları semtin yakınlarında bulunan büyük çaplı alış veriş merkezlerini tercih ederler öncelikle.

ankarada kuyumcuları nerede bulabilirim
ankarada kuyumcuları nerede bulabilirim

Ancak her türlü ihtiyaçlarını isteseler de gidermezler alış veriş merkezlerinde. Örneğin düğün yapacak olan bireyler, birden çok ihtiyacın var olduğu bir olaydır düğün.Her ihtiyaç olan ürün  farklı farklı yerlerden  temin edilir genellikle. Özellikle de düğünlere damgasını vuran takılar. Düğünde en önemli başlıktır takı. Ankara gibi büyük bir şehirde elbette her semtte ayrı ayrı kuyumcu bulunmaktadır. Hatta öyle ki artık büyük alış veriş merkezlerinin hemen hemen hepsinde kuyumcular var. Ancak alış veriş merkezlerinde bulunan kuyumcular genellikle kapısını çok özel müşterilerine açmaktadırlar. O kadar özel takılar getirmektedirler ki ister istemez takılara ait fiyatlar da o derece özel olmaktadır. Orta dereceli gelire sahip olan bireylerin yanından bile geçmeye cesaret edemediği kuyumcular dışında,her türlü altın alım satımı gibi ihtiyaçlarını giderebilecekleri kuyumcularda elbetteki mevcuttur.

Özellikle Kale kuyumcular çarşısı olarak bilinen  Altındağ semtinde bulunan birden çok kuyumcunun  bulunduğu çarşıda normal gelirli bireyler istedikleri kuyumcudan gerek düğün takılarını almak,gerekse bozdurma gibi ihtiyaçlarını gidermek için rahatlıkla alış veriş yapabilmektedirler. İlgili kuyumcular genellikle küçük esnaf şeklinde olup,bireylerin her türlü ihtiyaçlarına hizmet vermek adına en makul fiyatlar ile ürünlerini bireylere sunmaktadır. Bu nedenle gelir düzeyi orta düzeyde olan bireyler tarafından oldukça tercih edilen çarşıdır kuyumcular çarşısı. Çoğu zaman bireylerin bu tür altın ihtiyaçlarını gidermek adına büyük alış veriş merkezleri yada kendi semtlerinde bulunan kuyumculardan çok Altındağ semtinde bulunan kuyumcular çarşısını talep ettikleri görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir