Elden Kredi Verenlerde Komisyon Miktarı Ne Kadar?

komisyon

Bankalar dışında kredi veren kişiler ya da şirketler son zamanlarda sizinde dikkatinizi çekmiştir. Bilindiği gibi, kredi puanınız düşükse, bir yerde uzun süredir sigortalı olarak çalışmıyorsanız ya da bankada yüklü miktarlı vadeli hesabınız bulunmuyorsa, bir bankadan kredi çekebilmeniz neredeyse imkansız. Bu fırsattan yararlanarak, artık her yerde rahatça reklam bile verebilen tefecilerin sayıları her geçen gün artıyor.

Çok yüksek faiz oranları ile, senetle kredi veren şirketler, müşterilerinin borçlarını geri ödeyemedikleri takdirde, hiç haber vermeden, zaman kaybetmeden, bütün borcunuz karşılığında haciz işlemlerini başlatmak için yasal yollara başvuruyorlar. Aldınız nakitten kat kat fazlasını, tüm mal varlığınız ile ödüyorsunuz.

Yine de merak edenler için, elden kredi verenlerde komisyon miktarı ile ilgili kısaca bilgi verelim. Bu işlem yasal bir işlem değildir. Devlet tarafından da kontrol edilmemektedir. Burdan da anlaşılacağı gibi yasal tefecilik sınırları içerisinde olan bu alış verişte kontrol mekanizması sadece size borç para veren kişiler. Komisyon miktarları ile ilgili bilgi vermek çok da doğru olmayacaktır. Her şirket ya da kişi kendi talebi üzerinden fiyat belirlemektedir. Çok yüklü nakit taleplerinizde neredeyse, aldığınız nakitinin yarısı kadar fazlasıyla bile geri ödeme yapmanız istenebilir. Bu sebeple çok zor durumda kalsanız bile tefecileri bulaşmamanız sizin adınıza çok daha karlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir