İcra Borcu Nereye Ödenir

Ödemelerinizi verilen süre içerisinde yapmadığınız da yasal temin yollarına girilmektedir. Bu yollardan ilki de bildiğiniz gibi icra işlemleri. Banka ya da diğer kurum, kişilere ödeme yapmadığınız da tarafınıza verilen süre de ödeme yapmanız gerektiği aksi halde icra işlemlerinin uygulanacağı söylenir

Uyarıyı dikkate almaz iseniz icra işlemleri başlatılacaktır. Tarafınıza iletilecek resmi yazı üzerinde yer alan miktarı verilen süre zarfı içerisinde, ilgili yerlere ödeme yapmanız gerekmektedir. Gelen kâğıt üzerinden nereye ödeme yapacağınız da yazmaktadır.

Resmi yazı üzerinde icra işleminiz de görevli olan avukat ismi ve numarası da yazmaktadır. İlgili numaradan da iletişime geçerek görüşebilir ve konu hakkında detay alabilirsiniz. Eğer tüm borcunuzu bir anda ödeme yapacak kadar maddi gücünüz yok ise yapılandırma isteyebilirsiniz.

Borcunuz vadelere bölünecek ve ödemelerinizi de bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada icra işlemleri durdurulacaktır. Ama ödeme yapmamanız halinde ise ikinci bir yapılandırma talebiniz dikkate alınmayacak, icra işlemleri direk uygulanmaya başlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir