İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

is-bankasi

Altın hesabı son yıllarda pek çok banka tarafından uygulanan bir hesap sistemi. Evlerinde değerli eşya tutmaktan haklı olan çekinenler için sadece kasa kiralamak çok da makul bir sistem değildi. Hem altınlar değer kazanmıyordu, hem de üzerine kasa parası vermeniz gerekiyordu. Bu durum da kimsenin işine gelmediği için, evde saklamak tercih ediliyordu. Hırsızlara davet çıkartan bu yöntemden kurtulmak isteyenlere İş Bankası altın hesabı ile hizmet vermeye devam ediyor.

Bankalardan hesap açmak oldukça kolay. İş Bankası altın hesabı nasıl açılır ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Öncelikli olarak bir İş Bankası müşterisi iseniz, hesap açmak için bankaya gitmenize gerek yok. İnternet aracılığı ile hesabınızı açıp, uygun bir vakitte de altınlarınızı size en yakın şubeye giderek teslim edebiliyorsunuz. Peki internetten hesap nasıl açılır? Öncelikli olarak müşteri numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapıyorsunuz. Sonrasında hesaplar içerisinden vadeli hesapları seçip, altın hesabı oluşturma kısmından bir kaç dakika içerisinde, hesabınızı oluşturabiliyorsunuz.

Vadeli yapılan yatırımlarda altınlarınız çok ciddi değer kazanacaktır. Ancak bunun dışındaki geliriniz biraz daha düşük olabilir. Mevcut yatırdığınız altınların üzerine, düzenli olarak ekleme yaptığınızda da kazancınız katlanarak artacaktır. Vadesi gelmeden hesabınızdan çekim yapmak, karınızı düşürür. Bu konu ile ilgili bankada bulunan bireysel müşteri temsilcinizden bilgi almayı ihmal etmeyin.

İş Bankası müşterisi değilseniz, altın hesabı nasıl açılır? Artık herkesin de bildiği gibi, bir bankanın mevcut müşterisi değilseniz, yani nüfus cüzdanınız ile giderek, bankadan imza karşılığında hesap açtırmadıysanız, internetten hesap açmanız mümkün değil. Öncelikli olarak, banka şubesine nüfus cüzdanınız ile gidip, hesabınızı ücretsiz olarak açtırıyorsunuz. Ardından mevcutta bulunan altınlarınızı hesaplattırarak, imza karşılığında hesabınıza yatırabilirsiniz.

İş Bankası Altın Hesabı Bakiye Öğrenme

Tüm diğer hesaplarınızda olduğu gibi altın hesabı bakiye görüntüleme işlemlerini internetten ya da mobil bankacılığından kontrol edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız ve şifreniz ile İş Bankası müşteri sistemine giriş yapmak. Bu sayede tüm hesap hareketlerinizi anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir