Kredi Çıkartan Firmalar

kredi çıkartılır

Kredi çıkartan firmalar hangileri? Bankalar dışında kredi çekmenize yardımcı olan firmaları sizler de duymuşsunuzdur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan yeni düzenlemeler nedeni ile, artık bankalar her talep edene kredi veremiyorlar. Bu aslında tamamen kişileri güvence altına almak için yapılmış bir düzenleme. Geçmiş yıllarda, herhangi bir sigorta güvencesi olamayan binlerce kişiye kredi verilmesi yüzünden, pek çok kişi madur duruma düşmüştü. Bu durumun önüne geçmek için, kredi notu düzenlemesi getirildi. Kredi puanınız düşükse, hiçbir bankadan kredi çekemiyorsunuz.

Peki, kredi çıkartan firmalar ne iş yaparlar? Bu düzenlemelerden sonra, kredi çıkartmanızda yardımcı olma adına yeni bir sektör oluştu. Senetle borç para verenler gibi, kredi çıkmasında size destek olan şirketler kuruldu. Bu şirketler sizin adınıza kredi başvurusu yaparak, bankalardan sorunlu kredilerinizin onaylanmasında yardımcı oluyorlar. Bazı durumlarda da size kefil oluyorlar.

Şirket kefil olduğu için, banka bunu güvence kabul ederek kredinizi onaylayabiliyor. Elbette ki bu firmalarında bazı kriterleri bulunuyor. Bu kriterleri öğrenmek ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için, kredi çıkartan firmalar ile irtibata geçebilirsiniz. Bu şirketlere ise, internet ortamında yapacağınız ufak bir araştırma ile ulaşabiliyorsunuz.

One thought on “Kredi Çıkartan Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir