Kuveyt Türk Altın Hesabı Kar Payı Nasıl Oluyor?

Kuveyt Türk faizsiz bankacılık anlayışına uygun olarak kurulmuş bankalardan bir tanesidir.1977 yılında Kuveyt’te kurulmuş bir katılım bankasıdır.

Kuveyt Türk sermayesinin %62’si Kuveyt Finans  Kurumu’na (Kuwait Finance House) ,%9’u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu’na , %9’u İslam Kalkınma Bnakasına, %18’i Vakıflar Genel Müdürlüğüne, %2’si de diğer ortaklara aittir.  Ülkemizde Özel Finans Kurumu statüsünde 1989 tarihinde kurulmuştur.

Kuveyt Türk ilk kurulduğu günden itibaren faizsiz bankacılık sistemine uyumlu olarak istikrarlı ve güvenli çizgisini gittikçe geliştirmektedir. Tasarruf sahiplerine kaliteli ve hızlı hizmet sunmayı prensip olarak belirlemiştir. Tekstil,metal ve emlak sektörlerine yaptığı yatırım ve iştiraklerle müşterilerinin tasarruflarını sürekli kazanacakları yatırımlara dönüştürmektedir. Böylelikle ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. İhracat alanında gösterdiği başarılardan dolayı  Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracaatçıları Birliği gibi kurum ve kuruluşlardan altın,gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilmiştir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma

Günümüzde elektronik bankacılık ürünlerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla internet bankacılığı, sesli yanıt sistemi ve sms bankacılığı konularında da kendisini geliştirmektedir. Tümü üniversite mezunu olan çalışanlarıyla genç ve dinamik bir hizmet sunarken,istihdam noktasında da önemli bir destek sunmaktadır.

Kuveyt Türk Altın Hesabına Kar Payı

Kuveyt Türk altın bankacılığında da bir ilke imza atmıştır. Bu yenilikçi ve kar payı odaklı ürün Altına Altın Katılma Hesabı’dır. Min 10 gr. altın ile açılabilen Altına Altın Katılma Hesabıyla  bir yandan tasarruf ederken bir yandan da kazanç elde etmenizi amaçlamaktadır. Hesaba yatırılan her gram altın,reel sektörlerde değerlendirilmekte,buralardan elde edilen kar payı ise size yine altın olarak geri dönmektedir. Altın tasarrufunuza faizsiz getiri sağlayan ilk hesap türüdür. Altın hesabınız ile TL veya USD karşılığında alım satım işlemleri yapabilirsiniz. Vade tarihinde tahakkuk eden kar, kurum ve hesap sahibi arasında %85-%15 oranında paylaştırılır. Hesabınızda vade ortasında min bakiyeniz 10 gr olacak şekilde alım satım yapılabilirsiniz, hesabınızın vadesi bozulmaz. Sizin tercih ettiğiniz 3 ay, 6 ay ve 1 yıl vadelerden bir tanesinde vadelendirebilirsiniz.

Böylece hem altın yatırımı yapabilir, hemde kar payı sağlayabilirsiniz. Altınlarınız güvende saklanır, taşıma ve saklama sıkıntısı yaşamamış olursunuz. Çok değil sadece 10 gr’lık altınınız ile bile Altına ALtın Hesabı açabilirsiniz.

Altına Altın Hesabı açmak için gerek şubelerden,gerekse internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir