Tefeci Numaraları -Tefeci Adresleri

Maddi anlamda destek alma talebinde bulunmak isteyen başka kurum ve kuruluşlarca ilgili desteği sağlayamayan bireylere oldukça yüksek faiz tutarları ile el altından borç para verebilen kişiye tefeci adı verilmektedir. Herhangi bir izin belgesi bulunmadan yapılmakta olan bu işlemlere açığa çıktığı takdirde cezai işlem uygulanabilmektedir. Yasa gereği gizlilik içerisinde yürütülmek zorunda kalan bu borç para verme olanağını sağlamakta olan tefecilere ulaşmakta sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Çoğu zaman el altından gizlice hallettikleri faiz uygulamaları kapsamında genellikle bir arkadaş yada tanıdık vasıtası ile ulaşım sağlanabilmektedir.

İnternet ortamında da açık açık isimlerinin bulunmadığını varsayarsak ulaşım için yalnızca internet ortamında arama sitelerine tefeci arıyorum kelimesi yazıldıktan sonra listelenen sitelerin altında bulunmakta olan yorum yada iletişim portalı kısmına telefon numaranızı bırakarak sizinle irtibata geçilmesini beklemektir.

Bilgi: tefeci.org

İlgili kişilere ait herhangi bir isim yada telefon numaralarına ulaşım sağlayamadığınız durumlarda ki çoğunlukla tanıdık vasıtası ile bulamadıysanız sağlamanız pek mümkün değildir. Yorum kısımlarına yada iletişim portalına isim, soy isim, ikamet ettiğiniz şehir, iletişim bilgilerinizi yazarak tefecilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Zaten asıl hedefi kendilerine faiz ile para vermek adına kişi bulmak isteyen tefeciler bu tarz siteleri kontrol ederek kendilerini belli etmeden size ulaşım sağlamaktadırlar. İnternet ortamından arama motoruna “tefeci.org” gibi siteler aracılığı ile kendinize ulaşım olanağı saplamak mümkün olmaktadır.

İlgili sitelerdeki diğer bırakılan yorumlara göz atıldığı takdirde cevabi yorumlara bakıldığında mutlaka herhangi bir tefeci telefon numralarına yada adrese rastlanılabilmektedir çoğu zaman böylelikle de ulaşım olanağı sağlanabilmektedir.

Hemen hemen her şehirde bulunmakta olan tefecilere ulaşım sağlarken şehir ismini belirterek de arama yapılabilmektedir. Böylelikle genel aramalardan daha az sonuç çıkmakta ve ulaşım olanağı daha kısa sürede yapılabilmektedir. İnternet arama motoru kısmına şehir belirterek yapılan aramalar neticesinde kriterler daha da daraltılarak ilgili aramalar yapılabilmektedir. Örneğin Mersin Tefeciler,Tefeciler Ankara, gibi kriterler üzeriden yapılan aramalar gibi.

2 thoughts on “Tefeci Numaraları -Tefeci Adresleri

  1. Acil senetle 7 bin TL ihtiyacım var İstanbul’da yaşıyorum 2000 TL aylık gelirim var çok zor durumdayım ne olur yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir