Vakıfbank Altın Çağı Hesabı

Ülkemizde gerek şube sayısı açısından gerekse,ürün çeşitliliği ve müşteri potansiyeli açısından oldukça talep gören Vakıfbank bireylerin en sıkılıkla ürünlerini kullandıkları bankalar arasında ön sırada bulunan bankalar arasında yerini almaktadır. Ürün çeşitliliğinin oldukça fazla sayıda olması müşteri sayısında her geçen gün artış göstermesine neden olmaktadır. Öncelikle kredi ürünlerinde bireylerin ihtiyaçlarının neredeyse tamamına cevap verebilmektedir. Kredi ürünleri yanında şu sıralar oldukça ilgi çeken yatırım yapmak isteyen bireyler tarafında oldukça talep gören altın hesapları gibi hizmetleri de sunmaktadır. İlgili işlemler bireylerin banka şubelerine başvurarak altın hesabı sözleşmesini doldurmaları sonucunda açılan hesapla birlikte bireyin elinde bulunan tutara karşılık olarak gram altın alımı yapılarak başlamaktadır.

Açılan altın hesabında herhangi bir hesap işletim ücreti alınmamakta ve herhangi bir ücret kesilmemektedir. Vakıfbank aracılığı ile açılan altın hesabı tamamen faizsiz bir vadesiz hesap türü olarak açılmaktadır. Sadece altının değeri üzerinden yapılan altın hesabı altın değeri arttıkça kazanç sağlamaktadır. Yatırım aracı olarak kullanılan bu hesap kar sağladığı kadar zarara da sokabilmektedir. Altın değerinin düşmesi sonucunda hesabınızda bulunan tutarda o günkü kurdan düşüş göstermektedir. Bu nedenle eğer altın hesabı açtırmış bulunduysanız  altının yükselişe geçmiş olduğu zamanda paralarını  banka tarafından talep etmeleri  bireylere kazanç sağlayacaktır.

Altın hesaplarında bulunan altınlar fiziki olmadıklarından herhangi bir çalınma riski bulunmamaktadır. Bu nedenle de bireyler tarafından oldukça talep edilen bir ürün halini almıştır. Ayrıca bankalar aracılığı ile açtırmış olduğunuz altın hesabını bireyler o bankaya ait internet bankacılığı şifresi talep ederek günü 24 saati ilgili altın alım satım işlemlerini rahatlıkla yapabilmekte ve hesap kontrollerini sıklıkla yapabilmektedir. ilgili hesap açılımları gibi takipleri de gerek Vakıfbank’a ait banka şubelerinden,gerek internet bankacılığından gerekse şube ATM’lerinden yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı aracılığı ile yapılabilecek olan alım satım işlemleri  08:45-18:00 saatleri arasında yapılabilmekte ve an alt alım satım limiti 20.000-TL olarak bilinmektedir.

İlgili Altın  hesabını kapatmak istediğinizde hesap açılışında olduğu gibi yine şubelerden yada internet bankası aracılığı ile bireyler tarafından yapılabilmektedir. Ancak internet bankacılığı üzerinden hesap kapama işleminin yapılabilmesi açısından bireyin altın hesabında bulunan parayı çekmiş olması ve hesap bakiyesini 0 olarak bırakması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir