Yeni İş Kurana Kredi Verilir ( 150.000 TL ye kadar)

Hayalinizde ki iş planınızı artık uygulamak istiyorsanız, çalışan değil de artık bende iş yeri sahibi olsam diyorsanız ama yeteri kadar finansman bulamadığınızdan sürekli erteliyor iseniz, bu alanda kredi kullanmaya ne dersiniz? Yeni iş kuranlar nerelerden hangi şartlara bağlı kalarak kredi alabilir, merak edilen tüm detaylarını sizler ile paylaşacağız.

İş Kuranlara Kredi

Kredi denilince her alanda olduğu gibi bunda da akla ilk olarak banka geliyor. Bankaların kredi imkanlarını incelediğimiz de daha çok iş yeri alma kredisi, tarım kredileri gibi seçenekler karşımıza çıkıyor. Bunlar dışında farklı bir alanda girişimcilik planınız var ise ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 36 aya varan vadeler ve değişen faiz oranları ile bu krediyi kullanmanız için ise aktif olarak çalışmanız gerekiyor. Bu nedene bağlı olarak işsiz iseniz kredi kullanma ihtimaliniz de düşecektir.

Bu alanda verilen devlet destekleri ve kredileri sizler için daha uygun olabilir. En ideal örnekte şüphesiz ki Kosgeb. Kosgeb 50 bin TL hibe, 150 bin TL de kredi alabilirsiniz. Üstelik kredi geri ödemelerinize de işinizi kurduktan bir yıl sonra balama imkanınız var. Ayırca faiz eklentisi ve uygulaması da söz konusu değil. Kredi kullanımında 3 yıla kadar da gelir vergisinden muaf tutuluyorsunuz. Gereken tüm destekler sağlanıyor. Size sadece aldığınız kredi ile sağlam temelli işinizi kurmak kalıyor.

Kolayca kredi ya da hibe almanız için Kosgeb girişimcilik kursuna katılmanız gerekiyor. 72 saat süren eğitimler de tarafınıza projelendirme de dahil gerekli tüm bilgiler veriliyor. İş planı nedir, pazar araştırması nedir ve nasıl yapılır gibi tüm sorularınızın cevabını alabilirsiniz. Kurs her ne kadar zorunlu olmasa başarılı bir projelendirme yapmanız için size artıları olacaktır. İlinizde bulunan Kosgeb kurslarını resmi internet adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Alacağınız kredi ya da hibe ile sıfırdan bir iş kurabileceğiniz gibi aynı şekilde iş yerinize mal alımı, makine ve teçhizat alımı yaparak da büyütme yönünde adım atabilir, iş yerinizin dizaynını dahi değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir