Ziraat Bankası Senet Karşılığı Altın Verir Mi

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası bireylerin neredeyse bütün ihtiyaçlarını gidermek amaçlı yüzlerce çeşit ürüne sahip olan bir bankadır. Gerek personel sayısı bakımından, gerek içerdiği ürünler bakımından, gerekse iş yoğunluğu bakımından oldukça  yoğunluk göstermektedir. Müşteriler açısından oldukça tercih edilen bir bankadır. Ürün çeşitliliğinin fazla olması nedeni ile bireylerin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilmekte ve ürünlerini bireylerin taleplerine göre sürekli yenileyip geliştirmektedir. Bireylerin son zamanlarda oldukça yoğun talep göstermekte olduğu yatırım amaçlı kullanmak istedikleri Altın hesabı ihtiyaçlarını da karşılayabilecek oldukları bankalar arasında yerini almaktadır.

Ziraat Bankası Senetle Kredi

Ziraat Bankasında hem yatırım amaçlı altın alımı hemde vadesiz altın mevduat hesabı olarak iki adet ürün bulunmaktadır. Bankada bulunan altınınızı istediğiniz an nakit ihtiyacınızı gidermek için nakit paraya çevirip kullanım sağlayabilme olanağı sunmaktadır. Ayrıca kuyumcularda yapılan altın bozma işlemlerinde olduğu gibi herhangi bir işçilik maliyeti gibi masraflar banka aracılığı ile bozulan altın hesaplarından alınmamaktadır. Vadesiz Altın hesabı ürünlerinde ise herhangi bir masraf ve komisyon alınmamaktadır. Altın fiziki olarak bireylere teslim edilmemektedir. Alınan gram altınlar nakit paraya çevrilerek bireye teslim edilmektedir.

ziraat bankası senet karşılığı altın alımı
ziraat bankası senet karşılığı altın alımı

İlgili bankada altın alımı nakit para ile yapılabilmektedir. Kıymetli evraklar karşılığında altın alımı yapılamamaktadır. Genellikle kuyumculardan alınıp yastık altında saklanan altınların dönemi günümüzde yaşanan güvensizlik olaylarının sayısının giderek artması sonucunda yerini bankalarda açılan altın hesaplarına bıraktı. Birçok banka tarafından artık açılan altın hesapları bireylere oldukça rahat imkanlar ve iyi derecede karlar sunabilmektedir. Özellikle Ziraat Bankasında yeni yapılandırılmış bir ürün olarak bireylerin hizmetine sunulan vadeli altın hesabıdır. 10 gram altınla uzun süreli olarak açılacak olan hesap yine nakit para verilerek altın alımı sonucunda açılmaktadır. Hesaplarda bulunan altınlar Devlet sigortası kapsamındadır. Vadeli mevduat hesabında bulunan altınlara faiz uygulaması yapılmaktadır.

Böylelikle bireyler ellerinde bulunan paraları yatırım amaçlı altın üzerinden de değerlendirebilmektedirler. Banka aracılığı ile de birey aracılığı ile de oldukça karlı bir yatırım aracı olan altın hesapları bireylerden alınan nakit para miktarları kadar alınan gram altın üzerinden hesaplanarak bireye vade sonunda yada istediği her an nakit para olarak birikmiş faizi yada altın değeri üzerinden iade edilmektedir.

2 thoughts on “Ziraat Bankası Senet Karşılığı Altın Verir Mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir