Ziraat Bankası Senetle Kredi Başvuru Şartları

Senetle kredi veren işletmelerin başında ziraat bankası gelmektedir. Senetle krediden kasıt şudur ki ticari işletmeler ellerindeki senetleri bankaya götürüp nakit avansa çevirme şanslarına sahip olmuşlardır. Bu işletmeler ellerindeki senetlerle kısa sürede işlem yapamazken Senetle kredi uygulamasında nakite sıkışmayacaklardır.Bence bu işlem ticari işletmeleri desteklemek için oluşturulmuş bir işlemdir. Ticaret yapan kurumlar ellerindeki senetle  vade beklemeden  nakitlerini alacaklar. Örneğin hammaddelerini alabilecekler veya personel maaşlarını rahatlıkla ödeyebilecekler.

Peki kredi Başvuru Şartları Nelerdir

İlk olarak bu krediye başvurmanız için işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Ziraat bankasına giderek teminat vermeniz gerekmektedir.

Önemli olan bir nokta Ziraat bankasına getirilen senetlerin bir karşılığının olması. Senetle kredi başvurusunda eğer senetlerinizin karşılığı varsa çok kolay bir şekilde kredinizi kullanabiliyorsunuz.

İşletmeler için çok güzel bir konuya daha değineceğim kişilerin veya işletmelerin kredi notları düşük olsa dahi bu şekildeki bir işlemle çok kolay olarak kredi kullanıp nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

 

Değinmemiz gereken bir detay daha var. Bu Senetle kredi işlemine şahıslar hiç bir şekilde dahil olamıyor.Bu uygulama tamamen ticari işletmelere özel olarak planlanmıştır.Şirket yetkilileri senetleri ve bazı evraklarla  bankaya gidip kredi için başvuru yapabilirler. Senetle işlem gören çok az şirket vb yer olduğu için piyasada az işlem görmektedir. Bu konuyla ilgili bitiş haberleri henüz yoktur.

Sonuç olarak senet bir kıymetli evraktır ve bu kıymetli evrak piyasada bankalar aracılığı ile işlem görmektedir. Yeter ki getirmiş olduğunuz senetlerin karşılığı olsun ve banka karşılığı olmayan senetler yüzünden size protesto çekmesin.Bu uygulamadan yararlanmak isteyen küçük, orta  ve büyük ölçekli esnaflar senetleriyle birlikte ziraat bankalarına gidip senetlerini ciro ettirebilirler.ayrıca internet sitelerine girebilir buradanda bilgi edinebilirsiniz.

Ticari işletmeler için çok büyük bir avantaj olan Senetle kredi işlemi senetlerin ödeme gününü beklemek zorunda kalmadan ihtiyacınız olan nakite kavuşuyorsunuz.Elinde senet olan İşletmeler haydi ziraat bankasına.Bu konuyla ilgili detayları ziraat bankası çağrı merkezindeyse öğrene bilirsiniz.Eminim işletmeler bu fırsatı ka,ırmaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir