Acil 1000 tl. Para Lazım

Bazen çok acil düşük miktarda paraya ihtiyacımız olabiliyor. Kredi kartı harcamalarınızda planladığınız aylık limiti aşmış olabilirsiniz. Eşinize yapacağınız bir sürpriz için çok acil nakde ihtiyacınız olabilir. Ev taşıma, ani bir hastalık, eğitim masrafları, ekonomik şartlardan dolayı maaşınızı gecikmeli almanız gibi olağan dışı bir durum ile karşılaşmanız mümkün. Peki, ufak miktarda acil paraya ihtiyacımız olur ise ne yapmalıyız? Örneğin; acil 1000 tl para lazım ne yapmalısınız?

 

Düşük miktardaki paralar için kredi kullanmak çok da mantıklı değil aslında. Banka veya diğer finansal kuruluşlardan kredi talebinde bulunmak hem zaman açısından hem de uygulanan faiz açısından sizi daha çok zarara uğratacaktır. Bankaların kredi talebini değerlendirip sonuçlandırması çoğu zaman ortalama bir haftayı bulabiliyor. Hatta talebiniz değerlendirme esnasında bir adımda takılır ise, bu süre daha da fazla olabilir. Ayrıca, bu kadar ufak bir tutarın üzerine yüksek faiz oranlarının eklenmesini istemezsiniz.

Acil 1000 tl para lazım diyorsanız size kredi yöntemi dışında birkaç seçenek sunabiliriz.

  • Başvurmanız gereken ilk yöntem, yakın çevrenizden borç para istemek olabilir. Ekonomik durumu iyi olan bir tanıdığınızdan 1000 tl borç isteyebilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Çalıştığınız iş yerinden avans çekme gibi bir şansınız var ise değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Sadece bu şekilde faiz veya komisyon bedeli ödemeden para bulabilirsiniz.
  • Kredi kartı kullanıyorsanız ve kullandığınız bankanın nakit çekim faizleri çok yüksek değil ise nakit avans kullanabilirsiniz. Zamandan kazanmış olursunuz.
  • Faturalı hatlara kredi veren firmalar ile irtibata geçebilirsiniz. acil 1000 tl değerinde bir cep telefonu satın alarak taksitlendirebilir ve aynı anda satışını yaparsınız. Taksitleriniz aylık olarak faturalı hattınıza eklenir. Böylece, ihtiyacınız olan paraya ulaşabilirsiniz.
  • Kuyumcularda kredi kartına taksit seçeneği ile satış yapabiliyor. Kuyumcu ile anlaşarak satın aldığınız altını kredi kartınıza taksitlendirebilirsiniz. Belirli bir komisyon ile aynı kuyumcuya altını tekrar geri satarsınız ve nakde yine ulaşmış olursunuz.
  • Teknolojik ürünleri ( buzdolabı, bulaşık makinesi, televizyon, bilgisayar, vs.) satın alabilir ve yine kredi kartınıza taksit yapabilirsiniz. Sonrasında hiç kullanılmayan eşyaları ikinci el satın alan bir başka mağazaya satabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir