Altın Fiyatları 10 Yıllık Grafik

son 10 yılın altın grafiği

Altın hepimiz için en değerli birikim, o kadar değerlidir ki yastık altında, saksı içinde bile saklarız değil mi? Bayanlar bunun için gün bile yaparlar, o günden alınan altınlar itina ile saklanır, evin bir ihtiyacına kullanılır yada ev, araba alırken o kullanılır. Hususi olarak kuyumcular gibi günlük altın takibini yapanlarımız çoktur değil mi? Altının son 10 yılına baktığımızda yükselmenin oldukça ilerlediğini görüyoruz 2 tane çeyrek altın fiyatına sadece 1 tanesini alabiliyoruz artık.

Bu yükseliş elbette hep bu şekilde gitmedi 2012 yılının ortalarında düşüş yaşanmaya başlandı ve bu 2015 yılına kadar devam etti. Özellikle ülke olarak sıkıntıda olduğumuz bu günlerde altın fiyatları başını aldı gidiyor. 10 yıllık grafiğe baktığımızda en yüksek zamanları tıpkı dediğimiz gibi bu zamanlar.

son 10 yılın altın grafiği
son 10 yılın altın grafiği

İşin piri dediğimiz uzman kişiler ve bu işe gerçekten meraklı olan alıcılar daha detaylı bilgi almak ve altının geleceği için tahminde bulunmak için altın fiyatlarının takibini yaparlar ve bu genelde 10 yıllık olur, bunun içinde bir grafik yapılır ve bu incelenir. Unutulmaması gereken bir şey var ki ne olursa olsun altın herzaman karlı bir yatırım aracı olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir