Senetle Para Veren Firmalar

senet ödeme

Senetle para veren firmalar için başvuru yapmadan önce diğer alternatifleriniz değerlendirmenizi tavsiye edebilir. Acil nakite ihtiyacım var dediğiniz zamanlarda, elbette ki ilk akla gelen seçeneğiniz bankalardan kredi çekmek olmalıdır. Çünkü bankalar, devlet tarafından belli yasalar çerçevesinde denetlenir. Kişilerin mağdur duruma düşebilecekleri durumların risk analizleri yapılır ve aldığınız krediyi geri ödeyemeyeceğinize karar verildiği bir durumda kredi almanız engellenir.

Geçmiş yıllarda, bankalar her talep edene kredi verebiliyorlardır. Fakat, bu durum sonucunda, borcunu ödeyemediği için mağdur olan binlerce kişi yüzünden bu konuda belli şartlar getirildi. Geçmiş yıllarda da olan bu şartlar, bankaların çok sıkı denetlenmedi durumlarda, banka insiyatifine bağlı olarak değişim gösterebiliyordu. Ancak yeni düzenlemeler ile artık koruma müşterilerden yana.

Senetle para veren firmalar da bu düzenlemelerin ardından ortaya çıkan şirketler. Bankalar kredi alabilme koşullarını yerine getiremediğiniz takdirde, hiçbir şekilde size kredi veremiyorlar. Fakat, senetle para veren firmalar size her koşulda yardımcı olabiliyor. Senetle borç para veren firmalar bankaların çalışma prensiplerine benzer bir prensiple bu imkanı sunuyorlar. Öncelikle eğer sahip olduğunuz bir taşınmaz var ise bu taşınmazı ipotek yoluna gidiyorlar. Taşınmaz değerli bir malınızın bulunmadığı takdirde ise, bir saha araştırması yapıyorlar. Evinize, iş yerinize elemanlarını göndererek verdiğiniz adreslerin güvenilirliğini ölçüyorlar. Güvenilir olduğunuza karar verdikleri takdirde de nakit ihtiyacınızı senet karşılığında size temin ediyorlar.

Senetle para veren firmalar hakkında bilmeniz gereken bir iki önemli nokta var. Bunların başında faiz oranları geliyor. Bankalardan çok daha düşük faiz oranları ile alabileceğiniz bir krediyi, senetle borç para veren şirketler tarafından almak istediğinizde çok yüksek faizle geri ödeme yapacağınızı bilmenizde fayda var. Bunun yanı sıra, aylık ödemelerinizde birkaç günlük bir gecikme dahi yaşansa, hakkınızda yasal takibin başalayacağını da bilmelisiniz. Bu takip başladığı andan itibaren evinize, iş yerinize haciz geleceğini de göz ardı etmemelisiniz. Bu firmalar ile çalışmadan önce, diğer seçenekleriniz gözden geçirmenizde büyük fayda olacaktır.

6 thoughts on “Senetle Para Veren Firmalar

  1. Size nasıl ulaşabilirim. Acil iletişime geçmek istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim.Lütfen acil

  2. Bankalardan kredi alamıyorum çok acil 20 bin TL ye ihtiyacım var. Nasıl iletişim kuracağım sizinle.

  3. Bu yıl itibariyle işlerimin iyi gitmemesinden dolayı nakit olarak sıkıntı yaşıyorum sizinle nasıl iletişim kurabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir