Hangi İllerdeki Kuyumcular Senetle Altın Veriyor

Özellikle altın alışı yaz aylarında daha çok olmaktadır. Çünkü düğün mevsimidir yaz. Bu nedenle kuyumcular yazın daha çok altın satışı yapmaktadır. Ama altındaki istikrarlı yükseliş düğün sahiplerini zorlamaktadır. Bu nedenle kredi kartı ile almak daha cazip gelebilir. Kredi kartına altın alışı var ama en fazla 4 taksit olmaktadır. Taksit sayısının az olması ve kredi kartının limitlerini kullanmak istememeleri, düğün sahiplerine senetle altın alışı daha cazip gelmektedir.

Sonuçta düğün sahipleri düğünde takılacak altınlarından da ödemeyi düşünerek, senetle altın almak onlara daha mantıklı gelebilir.  Ama senetle altın satan kuyumcu nereden bulabilirim, bulsamda senetle altın alabilirim diye düşünenler vardır.

Her kuyumcu senetle altın satışı yapmayabilir. Çünkü her kuyumcu böyle bir riske girmek isteyemeyebilir. Senetle altın herkese satılmaz. Satanlar karşısındakine güvenmek ister. Bu nedenle senetle altın satanlara bir güvence göstermeniz gerekebilir. Ya da tanıdık birisinin tavsiyesi ile gitmeniz gerekebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir